Новини
20 Червня, 2013 р., 16:21
Протягом I квартала поточного року за повідомленням Державної податкової служби у Вінницькій області за порушення, що допускають суб”єкти підприємницької діяльності анульовано 59 та призупинено дію 157 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, анульовано 47 та призупинено дію 159 ліцензій на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами. Втім, за статистикою порівняно з 2012 роком кількість байдужих до здоров’я підлітків продавців скоротилася , так протягом квартала анульовано одну ліцензію за продаж тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років.
За порушення законодавства у сфері обігу спирту, алкоголю та тютюну до 35 підприємців застосовано 87,1 тис. гривень фінансових санкцій.
Фахівці податкової служби зазначають, що і надалі контролюватимуть підприємців за дотримання законодавчих обмежень при торгівлі алкоголем та тютюном.
ДПІ у Тульчинському районі нагадує, що відповідно до чинного законодавства, продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім карається анулюванням ліцензій та штрафними санкціями
20 Червня, 2013 р., 16:18
Міністерство доходів та зборів України здійснило ребрендинг інтерактивного сервісу «Пульс податкової», який відтепер приймає звернення представників бізнесу не тільки з податкових, а й з митних питань.
Сервіс «Пульс» запроваджено ще в січні 2012 року. Він попереджує: труднощі в спілкуванні, некоректне ставлення, перевищення повноважень, неякісне обслуговування. За час своєї роботи «Пульс» зарекомендував себе не тільки як ефективний сервіс для платників, який працює за принципом call-back - зворотній дзвінок про результат, а й як повноцінний консультаційний центр.
Завдяки оновленому «Пульсу» представники бізнесу, в тому числі і суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності, мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність співробітників Міністерства доходів і зборів й оперативно вирішити суперечливі питання, що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю і митного оформлення.
Номер цілодобової телефонної лінії оновленого сервісу «Пульс»: (044) 284-00-07.
20 Червня, 2013 р., 16:14
Платники податків, які звітують до органу ДПС в електронному вигляді, повинні подати декларацію не пізніше закінчення останньої години дня, у якому минає граничний термін подання звітності.
Нагадуємо, що органи ДПС приймають податкову звітність з 9.00 до 18.00 щоденно, крім вихідних, святкових і неробочих днів. При цьому, в останній день граничного строку подання податкової звітності в електронній формі звітність приймається до останньої години. Тобто, до 24.00 дня, у якому спливає такий граничний строк.
У разі отримання звітності в електронному вигляді орган ДПС надсилає платнику дві квитанції.
Перша квитанція є підтвердженням того, що податкові документи передано до органу ДПС. Ця квитанція надсилається на ту електронну адресу, з якої надійшла звітність від платника. Другий примірник першої квитанції в електронному вигляді зберігається в органі ДПС.
Водночас, якщо перша квитанція не надійшла на електронну адресу платника, то податковий документ вважається неодержаним.
Друга квитанція є підтвердженням прийняття документів платника до бази даних ДПС в електронному вигляді у текстовому форматі. У ній зазначаються:
- реквізити прийнятого документа в електронній формі;
- відповідність звітності затвердженому формату (стандарту) електронного документа;
- результати перевірки електронного цифрового підпису (ЕЦП);
- інформація про платника податків;
- дата та час приймання, реєстраційний номер;
- податковий період, за який подається звітність та дані про відправника квитанції.
На цю квитанцію накладається ЕЦП органу ДПС, здійснюється її шифрування та надсилання платнику засобами телекомунікаційного зв’язку. Другий примірник такої квитанції також зберігається в електронному вигляді в органі ДПС. Звертаємо вашу увагу на те, що отримані платником електронні квитанції повинні зберігатися протягом 1095 днів з дня подання податкової звітності.
Порядок подання податкової звітності в електронному вигляді регламентований Інструкцією з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку, затвердженою Наказом ДПА України від 10.04.2008 №233.
20 Червня, 2013 р., 16:08
Якщо Ви плануєте відпустку за кордоном, то слід пам’ятати, які речі громадян вважаються особистими при перетині кордону.
Серед основного до особистих речей відповідно до законодавства віднесено:
- товари особистої гігієни та індивідуальні косметичні засоби у кількості, що забезпечує потреби однієї особи на період поїздки;
- одяг, білизна, взуття, що мають суто особистий характер, призначені виключно для власного користування і мають ознаки таких, що були у користуванні;
- особисті прикраси, у тому числі з дорогоцінних металів та каміння, що мають ознаки таких, що були в користуванні;
- один фотоапарат, одна кіно- або відеокамера разом з обґрунтованою кількістю фото-, відео-, кіноплівок та додаткового приладдя;
- стільникові (мобільні) телефони у кількості не більше двох штук, пейджери;
- переносні персональні комп’ютери у кількості не більше двох штук і периферійне обладнання та приладдя до них; флеш-карти у кількості не більше трьох штук;
- калькулятори, електронні книжки у кількості не більше двох штук;
- індивідуальні вироби медичного призначення для забезпечення життєдіяльності людини та контролю за її станом з ознаками таких, що були в користуванні;
- лікарські засоби, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України в порядку та обсягах, визначених Кабінетом Міністрів України;
- 0,5 літра туалетної води та/або 100 грамів парфумів;
- спортивне спорядження - велосипед, вудка рибальська, комплект альпіністського спорядження, комплект спорядження для підводного плавання, комплект лиж, комплект тенісних ракеток, дошка для серфінгу, віндсерфінгу, комплект спорядження для гольфу, інше аналогічне спорядження, призначене для використання однією особою;
- інші товари, призначені для забезпечення повсякденних потреб громадянина, перелік і гранична кількість яких визначаються законами України.
Міністерство доходів і зборів України звертає увагу, що особисті речі, які переміщуються (пересилаються) громадянами через кордон України, декларуються усно, або, за бажанням власника чи на вимогу митного органу, письмово. Такі речі не оподатковуються митними платежами та звільняються від подання документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, а також від застосування до них видів державного контролю. Нагадаємо, що види державного контролю визначені частиною першою статті 319 Митного кодексу України. Повний перелік особистих речей викладено у статті 370 цього Кодексу.
20 Червня, 2013 р., 16:02
У світі загальне число біженців у 2012 році перевищило 7,6 млн. осіб, повідомляється в доповіді офісу Верховного комісара ООН у справах біженців (UNHCR). Це найвищий показник з 1994 року. Згідно доповіді, 55 % всіх біженців – це переселенці з Афганістану, Сомалі, Іраку, Судану і Сирії. 81 % всіх біженців приймають на своїй території країни, що розвиваються.
Ситуацію в Україні з біженцями відображено у щорічному посланні Президента України до Верховної Ради України. Зокрема, там повідомляється, що більшість нелегалів, яких затримують в Україні, – це громадяни Російської Федерації. Водночас, Президент України В.Янукович оцінює кількість українських трудових мігрантів за кордонами України в 2,5 – 3 млн. осіб. Глава держави вважає, що однією із найгостріших проблем, пов’язаних з трудовою міграцією, є відсутність належного соціального захисту працівників – мігрантів.
Районна державна адміністрація інформує, що в поточному році проводяться заходи на виконання розпорядження Кабінету міністрів України № 605 від 22.08.2012 року «Про затвердження плану заходів щодо інтеграції біженців та осіб, які потребують додаткового захисту, в українське суспільство на період до 2020 року». Звернень щодо надання притулку, захисту біженців та осіб, які потребують додаткового захисту у 2012-2013 роках не надходило.